In april zijn nieuwe klassieke armaturen geplaatst in de haven van Hoorn. Dit is de absolute kers op de taart van het grote straatverlichtingsproject van de gemeente.
De armaturen bij de haven en historische ophaalbruggen zijn bijzonder, want dit zijn modellen “Jan van der Heijden“: replica’s van de originele eerste straatlantaarn van Nederland. Inclusief “snotneus” wat vroeger de raapolie bevatte die diende als brandstof voor de vlam. Armaturen waar échte vakkennis en kunde voor nodig zijn.
Duurzame oplossing
Emille van Boven, projectleider en eindverantwoordelijk voor de openbare verlichting in Hoorn: “Het Jan van der Heijden armatuur is enig en uniek. Het versterkt het historische karakter van de Hoornse ophaalbruggen. We hebben een goede en langdurige relatie met DE NOOD. We weten dus dat we kiezen voor een duurzame en verantwoorde oplossing”.
Voorbijgangers waren onder de indruk van de nieuwe verlichting en foto’s van de armaturen werden direct gedeeld op social media.